Zielone marki

Pierwszą firmą zaliczaną do grona „zielonych”, która zasługuje na szczególną uwagę jest BuildDesk. Zyskała ona należy jej prestiż oraz uznanie, w głównej mierze dzięki stworzeniu specjalistycznego programu, służącego do sporządzania analizy charakterystyki energetycznej budynku, a także innych, interesujących rozwiązań, które okazały się być cenne dla ochrony środowiska, ale też przyjazne dla człowieka.

Inne firmy z branży energooszczędnej, które zasługują na wyróżnienie to na przykład firma Lediko, która jest pierwszym w kraju producentem energooszczędnego oświetlenia, tzw. technologia LED.

Inna firma, to Korporacja Przemysłowa Polska, specjalizująca się w produkcji masy biodrzewnej. Godnym uwagi przedsiębiorstwem jest też metalERG –będący producentem specjalnych kotłów, w którym jako surowca do opalania stosuje się słomę, drewno, a także inną biomasę.

Wszystkie z wymienionych firm miały szasnę zaistnieć głównie dzięki swojej kreatywności, a także przedsiębiorczości. Dobrze, że coraz więcej jest firm prowadzących działalność proekologiczną.