Energooszczędna przyszłość


Istnieją przypuszczenia, że za kilka lat świadczenia energetyczne staną się bardzo znaczącymi dokumentami.
Na jakiej podstawie snuje się takie domysły? Technologia, również ta z zakresu nowoczesnego budownictwa wciąż się rozwija i ulepsza.
Około roku 2021 wszystkie budynki powstające na terytorium Unii Europejskiej mają stać się wysoce energooszczędne – do tego stopnia, że nie będą w ogóle zużywały energii, przy takiej samym, a nawet bardziej zaawansowanym i komfortowym ich użytkowaniu.
Wielu z nas może zastanawiać się jak to możliwe.
Otóż, coraz większym powodzeniem cieszą się odnawialne źródła energii, choćby takie jak energia pochodząca z elektrowni wiatrowych, czy paneli słonecznych znajdujących się w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
Wraz z planowanymi modyfikacjami zmianom ulegnie również sposób kalkulacji w zakresie opracowywania charakterystyki energetycznej budynku.
Okazuje się bowiem, że największymi poborcami energii, czy to w naszym kraju, czy w innych krajach europejskich, są budynki mieszkalne.
Przyszłość zapowiada się, więc dosyć oszczędnie pod kątem zużycia ropy, oleju czy prądu.
Przeczytaj również: Polityka efektywności energetycznej
Przeczytaj również: W labiryncie energooszczędności
Przeczytaj również: Zielone marki
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jakie są przyczyny depresji u młodzieży?
Wprowadzenie do problemu depresji u młodzieży ukazuje rosnącą powszechność tego schorzenia wśród nastolatków. Zrozumienie przyczyn depresji jest kluczowe, aby skutecznie wspierać młodych ludzi i przeciwdziałać temu zjawisku. Warto zwrócić uwagę na różnorodność czynników prowadzących do rozwoju tego

Po czym poznać, że ściany nie zostały dokładnie osuszone?
Dokładne osuszanie ścian jest kluczowe dla zachowania zdrowego i trwałego budynku. Niewłaściwe osuszenie może prowadzić do poważnych problemów, takich jak pleśń, grzyby czy uszkodzenia strukturalne. Te negatywne skutki wpływają nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na zdrowie mieszkańców. Dlate