Zalety rozwiązań cienkospoinowych


Coraz popularniejszą metodą stawiania ścian jest murowanie cienkospoinowe. Nic dziwnego, oferuje ono szereg zalet, niedostępnych dla tradycyjnych technik murarskich. Co to za plusy? Dlaczego warto postawić na cienkie spoiny? Po pierwsze, murowanie cienkospoinowe pozwala zmniejszyć ilość wody, która dostaje się do ściany.
Mniejsza ilość wody to mniejsza wilgoć, a to z kolei oznacza mniejsze ryzyko powstania alergenów i lepszy mikroklimat wewnątrz pomieszczenia. Mniejsza wilgoć to także szybsza gotowość ściany do tynkowania. Murowanie cienkospoinowe często pozwala na uzyskanie w pełni funkcjonalnej ściany już po dwóch dobach.
Cienkie spoiny to także likwidacja mostków termicznych. W tej ostatniej roli występują często właśnie grubsze spoiny powstające w trakcie tradycyjnego murowania. Mostek termiczny to punkt w ścianie, przez których budynek traci ciepło.
Mostki są przekleństwem wielu projektantów, bo nawet dobrze wykonana ściana może stracić w dużej mierze właściwości termoizolacyjne z powodu mostka. Cienkie spoiny minimalizują to ryzyko. Nowoczesne technologie cienkospoinowe pozwalają na ustawienie pustaków tak blisko siebie, że niemal niewidoczne są miejsca, w którym pustaki są połączone.
Cienkie spoiny, które wykorzystują mniejszą ilość wody – a czasem nawet całkowicie pozbawione są wody – mają jeszcze jedna przewagę. Mianowicie pozwalają na murowanie nawet w temperaturach poniżej zera. Kilkustopniowy mróz nie jest w tym wypadku zagrożeniem dla prac murarskich i wytrzymałości powstającej konstrukcji.
Przeczytaj również: Co na ściany w domu?
Przeczytaj również: Działalność International Paper w Polsce
Przeczytaj również: Wady i zalety tradycyjnych rozwiązań
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jakie są przyczyny depresji u młodzieży?
Wprowadzenie do problemu depresji u młodzieży ukazuje rosnącą powszechność tego schorzenia wśród nastolatków. Zrozumienie przyczyn depresji jest kluczowe, aby skutecznie wspierać młodych ludzi i przeciwdziałać temu zjawisku. Warto zwrócić uwagę na różnorodność czynników prowadzących do rozwoju tego

Po czym poznać, że ściany nie zostały dokładnie osuszone?
Dokładne osuszanie ścian jest kluczowe dla zachowania zdrowego i trwałego budynku. Niewłaściwe osuszenie może prowadzić do poważnych problemów, takich jak pleśń, grzyby czy uszkodzenia strukturalne. Te negatywne skutki wpływają nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na zdrowie mieszkańców. Dlate