Polityka efektywności energetycznej
Efektywna ochrona środowiska, w tym liczne postawy proekologiczne są współcześnie bardzo respektowane przez władze większości krajów europejskich. Jednym z działań, które są aktywnie prowadzone w tym zakresie jest ograniczanie zużycia nieodnawialnych zasobów naturalnych, głównie tych, które stanowią cenne źródło energii.
Jednym z postanowień wprowadzonych w życie na rzecz skuteczniejszej ochrony złoży energetycznych jest Dyrektywa Unii Europejskiej z 2002 roku, odnosząca się między innymi do świadectw charakterystyki energetycznej budynku. Rozsądne dysponowanie zasobami energetycznymi, przykładowo węgla kamiennego, można osiągnąć między innymi, poprzez działania mające na celu redukcję zużycia energii w różnego typu budynkach.
Obok wprowadzenia świadectw energetycznych, poczyniono także ustalenia dotyczące minimalnego pułapu energetycznego przewidzianego dla nowo budujących się lokali. Niezbędną czynnością stało się także regularne sprawdzanie działania i wydajności urządzeń związanych z poborem energii, jak na przykład klimatyzatory, czy wentylatory.
Polecane artykuły
Zielone marki
Pierwszą firmą zaliczaną do grona „zielonych”, która zasługuje na szczególną uwagę jest BuildDesk. Zyskała ona należy jej prestiż oraz uznanie, w głównej mierze dzięki stworzeniu specjalistycznego programu, służącego do sporządzania analizy charakterystyki energetycznej budynku, a także innych, inte
Energooszczędna przyszłość
Istnieją przypuszczenia, że za kilka lat świadczenia energetyczne staną się bardzo znaczącymi dokumentami. Na jakiej podstawie snuje się takie domysły? Technologia, również ta z zakresu nowoczesnego budownictwa wciąż się rozwija i ulepsza. Około roku 2021 wszystkie budynki powstające na terytoriu