Czym pokryć dach?
Dach jest bardzo ważny, aby dom ładnie się prezentował i był w odpowiednim zakresie wytrzymały. Błędy popełnione na etapie wykonania dachu mogą mieć fatalne konsekwencje w przyszłości, o czym każdy wykonawca i każdy inwestor powinien pamiętać. Oczywiście kluczowe z punktu widzenia solidności dachu są elementy więźby dachowej. Jeśli ta nie będzie zrobiona należycie, to tak naprawdę cała reszta prac dachowych nie będzie miała większego wpływu na jego stan – co najwyżej wpłynie na jego estetykę, a przecież nie ta kwestia powinna być dla nas najbardziej istotna.
Izolacja
Pokrycie dachowe jest więc drugorzędne wobec innych punktów konstrukcji dachu, aczkolwiek nie ma powodu, aby je pomijać. Warto bowiem postarać się, aby jakość pokrycia była jak najwyższa i to z kilku względów. Przede wszystkim ma ono znaczenie izolacyjne. Nim na powierzchni dachu pojawi się wybrane przez nas pokrycie, cały on zostanie pokryty specjalną warstwą ochronną, która ma między innymi zapobiegać przenikaniu wilgoci do środka.
Prawidłowo położona dachówka także przed tym chroni.
Jakie opcje?
Dachówka jest dostępna w wielu wariantach. Najczęściej wybierana jest blachodachówka, ponieważ jest tania i relatywnie wytrzymała, gdy weźmiemy pod uwagę jej cenę. Nie wyró żnia się jednak zbyt ładnym wyglądem, choć producenci starają się ją w tym zakresie uatrakcyjnić.
Kolejnym godnym uwagi rozwiązaniem jest dachówka ceramiczna – bardzo trwała, odporna między innymi na zmienne czynniki pogodowe. Wygląda ładnie i niestety jest dość droga. Kompromisem pomiędzy ceną a wytrzymałością są coraz popularniejsze dachówki kompozytowe. .
Polecane artykuły
Energooszczędna przyszłość
Istnieją przypuszczenia, że za kilka lat świadczenia energetyczne staną się bardzo znaczącymi dokumentami. Na jakiej podstawie snuje się takie domysły? Technologia, również ta z zakresu nowoczesnego budownictwa wciąż się rozwija i ulepsza. Około roku 2021 wszystkie budynki powstające na terytoriu
Polityka efektywności energetycznej
Efektywna ochrona środowiska, w tym liczne postawy proekologiczne są współcześnie bardzo respektowane przez władze większości krajów europejskich. Jednym z działań, które są aktywnie prowadzone w tym zakresie jest ograniczanie zużycia nieodnawialnych zasobów naturalnych, głównie tych, które stanowią