Zabezpieczaj końcówki

Problemy z włosami zazwyczaj zaczynają się od końcówek. Jeśli zaczynają się kruszyć, rozdwajać lub łamać jedynym rozwiązaniem jest niestety ich ścięcie i skupienie się na lepszej pielęgnacji włosów zdrowych.

Końcówki włosów są najstarsze, nic więc dziwnego, że są bardziej zniszczone niż włosy u nasady i wymagają intensywniejszej pielęgnacji. Przede wszystkim należy je zabezpieczać przez mechanicznymi urazami.

W tym celu najlepiej sprawdzą się silikony. Stworzą one ochronną powłokę, która wzmocni końcówki i utrudni do nich dostęp szkodliwym czynnikom.

Na końcówki można także nakładać oleje, co prawda nie ochronią one ich w taki sposób jak silikony, ale zapewnią dodatkową porcję odżywienia i nawilżenia. Można stosować także specjalnie przeznaczone do końcówek sera.

Mają one w swoim składzie skondensowane zarówno oleje jak i silikony, nie tylko chronią końcówki, ale także poprawiają ich wygląd. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku włosów porozdwajanych – co prawda nie usuną rozdwojonych końcówek, ale w niewielkim stopniu są w stanie je skleić i sprawić wrażenie zdrowych włosów.