Wady i zalety tradycyjnych rozwiązań

W naszym kraju w dalszym ciągu dominuje tradycyjne budownictwo. Czy to dobrze, czy źle? Wszystko zależy od podejścia. Faktem jest, że decydując się na tradycyjną technologię budowy musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, ale także kosztami. Taki model budowy niekoniecznie jest oszczędny sam w sobie, ponieważ zmusza nas do skorzystania z materiałów budowlanych generujących określone wydatki.

Jednak jeszcze więcej mogą kosztować nas same prace – koszty wykonawcze przy budownictwie tradycyjnym to poważny problem.

Czas i pogoda

Budowa domu w takim systemie wymaga relatywnie długiego czasu, a czynności budowlane jakich muszą się podjąć wykonawcy są dość skomplikowane i czasochłonne. Nie ominie nas praktycznie żaden element z „typowego” zakresu czynności, począwszy od wylewki fundamentów, poprzez żmudne murowanie i stawianie ścian aż po wszelkie działania związane z dachem czy izolacją. Kolejnym ograniczeniem bywa pogoda, ponieważ wiele prac nie jest możliwych do wykonania przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Jandach inwestuje w domy szeregowe Skórzewo

Wszystko rozeznane

Plusem budownictwa tradycyjnego jest jednak to, że wszystkie typowe rozwiązania i technologie są znakomicie rozpoznane i w zasadzie nie mają przed nami jako inwestorami żadnych tajemnic. Również wykonawcy są świetnie przygotowani i dzięki temu potrafią efektywnie reagować na wszelkie zdarzające się problemy. Zdecydowana większość z nich to komplikacje typowe i powtarzalne, więc poradzenie sobie z nimi przychodzi dużo łatwiej. Musimy się zatem zastanowić nad tym, która opcja będzie dla nas najbardziej właściwa.

.