W labiryncie energooszczędności

Pomimo panującego w Polsce od 2009 roku, powszechnego obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego przez właścicieli budynków użytkowych, nie od razu można dostrzec korzyści płynące z jego posiadania. Wszystko dlatego, że najpierw trzeba sprostać wszelkim wymogom dotyczącym efektywności energetycznej, zawartych w prawie budowlanym. Jak się okazuje, sprostanie przepisom wprowadzonym przez Unię Europejską, wcale nie jest takie łatwe.
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
Główną przyczyną po raz kolejny są koszty. To jasne, że dużo łatwiej jest utrzymać politykę energooszczędności w zamożnych, rozwiniętych krajach Unii Europejskiej. Polska, chociaż nie radzi sobie najgorzej na arenie międzynarodowej, nie należy jednak do czołówki.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Z drugiej strony, mówi się, iż osiągnięcie satysfakcjonującego poziomu zamożności przez dany kraj, nie jest możliwe bez uprzedniego zastosowania polityki efektywnego korzystania z zasobów energetycznych. Koło się więc zamyka. Przykładowo, w Szwecji, będącej jednym z najbogatszych państw w świecie, polityka energooszczędności jest na bardzo wysokim poziomie.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachów, z którymi radzi sobie dekarz?
Z tego powodu, pomimo faktu, iż jest to kraj o raczej chłodnym klimacie, zużycie energii oceniane jest w nim, jako znacznie niższe w porównaniu do innych krajów.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jakie są przyczyny depresji u młodzieży?
Wprowadzenie do problemu depresji u młodzieży ukazuje rosnącą powszechność tego schorzenia wśród nastolatków. Zrozumienie przyczyn depresji jest kluczowe, aby skutecznie wspierać młodych ludzi i przeciwdziałać temu zjawisku. Warto zwrócić uwagę na różnorodność czynników prowadzących do rozwoju tego

Rola modułowej budowy oprogramowania w elastycznym zarządzaniu flotą pojazdów
Modułowa architektura oprogramowania odgrywa istotną rolę w elastycznym zarządzaniu programem do zarządzania flotą pojazdów, umożliwiając przedsiębiorstwom dostosowanie systemów do zmieniających się potrzeb. Dzięki temu rozwiązaniu można wprowadzać nowe funkcjonalności bez zakłócania istniejących pr