Olejek rycynowy – naturalna metoda

Jak wiadomo, dbanie o nasze włosy polega na dostarczaniu im niezbędnych składników w postaci odpowiednio zbilansowanej diety, jak i dostarczenie od zewnątrz w postaci specjalistycznych preparatów. Choć półki sklepowe wręcz uginają się od ilości dostępnych środków fryzjerskich, to i tak najlepszą metodą jest stosowanie przygotowanej na bazie naturalnych składników maseczki. Przygotowanie maseczki polega na wymieszaniu żółtka z jedną łyżką oliwy z oliwek wraz z olejkiem rycynowym, dodatkowo można zastosować kilka kropel witaminy A i E. Tak przyrządzoną mieszankę, należy lekko podgrzać i nałożyć bezpośrednio na całe włosy.

Na głowę założyć czepek, a na niego ręcznik. Kuracja powinna trwać co najmniej godzinę, ale idealnie byłoby pozostawić ją na całą noc. Następnie oczywiście należy ją spłukać i umyć głowę szamponem, radziłabym nie omijać tej czynności, gdyż zapach jajka po całonocnym leniuchowaniu nie należy do przyjemnych. Ale czego się nie robi dla urody.

Taką kuracje możemy powtarzać co tydzień. Maska wpływa na polepszenie kondycji włosów, ułatwia ich rozczesywanie. Włosy stają się zdecydowanie mocniejsze, gęstsze i pełne blasku. Dzięki zastosowaniu olejku rycynowego włosy nie są już łamliwe, a wypadanie zostaje ograniczone, co oczywiście jest odbierane, jako ich szybszy wzrost.

W przypadku, gdy końcówki włosów są wyraźnie rozdwojone, to można zastosować do ich wzmocnienia kurację polegającą na zamoczeniu końców włosów w podgrzanym olejku rycynowym.