Nietypowe zastosowanie cegły klinkierowej

Wciąż nietypowym, ale coraz częściej spotykanym zastosowaniem cegły klinkierowej jest wykorzystanie tego materiału wewnątrz budynku. Nie dotyczy to jedynie klubów czy restauracji, których projekt wnętrza zakłada surowość. Cegła pojawia się również w mieszkaniach. Dobra aranżacja z wykorzystaniem cegły potrafi dać niezwykle piękne efekty.

Które elementy mieszkania można wybudować z cegły? Szczególnie dobrym pomysłem wydaje się stworzenie obudowy kominka. Cegła jest wypalana w wysokich temperaturach, więc doskonale nadaje się do tego zadania. Wówczas łączy zalety wizualne z względami praktycznymi. Ceglany kominek potrafi pięknie wyróżnić się na tle salonu – niezależnie od tego, czy mowa o wnętrzu klasycznych czy nowoczesnym.

Równie dobrze cegła sprawdzi się w roli materiału na elementy takie, jak ścianka działowa czy wewnętrzna kolumna. Cegła klinkierowa dostępna jest w różnych odcieniach. W sprzedaży dostępne są także odmienne kształty i wielkość cegły. Dzięki temu łatwiej można wykorzystać ten materiał w roli ozdoby mieszkania.

Przykładowo, cegła gładka, czyli pozbawiona wyraźnych detali, sprawdzi się we wnętrzach modernistycznych, które najczęściej cechują minimalizm. Natomiast we wnętrzu klasycznych możemy postawić na cegłę o nierównej i bogatej strukturze. Elementy, które pełnią zarazem rolę ozdobną, jak i praktyczną mogą znaleźć się również przed domem. Cegła klinkierowa nadaje się doskonale do stworzenia grilla, ogrodzenia czy altany.

Efektownie prezentują się także kwietniki wykonane z cegły.