Istnieje jednak pewne ryzyko – wady
www.yournamehereqtc.org

Niestety nawet najbardziej dopracowane technologie, posiadają pewne niedociągnięcia, o których warto pamiętać przed ich zastosowaniem. Podobnie jest również, podczas korzystania z outsourcingu, który nie tylko przynosi nam wiele korzyści, ale również można niekiedy dostrzec jego wady.

Dotyczą one zarówno klientów, jak również firm zewnętrznych. W głównej mierze dotyczą one zbyt pochopnej decyzji w wyborze konkretnej firmy, jeżeli jest ona nie kompetentna będzie to skutkowało wieloma nieścisłościami oraz złym funkcjonowaniu systemu.

Zbyt duża liczba zewnętrznych firm, a małe doświadczenie wynikające z dopiero rozwijającej się dziedziny outsourcingu, wpływa negatywnie na jego funkcjonowanie. Jednak nawet wśród wiodących światowych liderów tej strategii dochodzi do sytuacji, jaką jest nieprzemyślana redukcja kosztów, która zamiast polepszyć sytuacje firmy, może doprowadzić do jej upadku.

Kolejną wadą systemu jest całkowite powierzenie odpowiedzialności, choć współpracująca z nami firma zapewnia nam to w umowie, należy jednak zawsze kontrolować jej działania. Ważne, aby przed podpisaniem umowy, dokładnie rozeznać rynek, sprawdzić referencje danej firmy.

Ale również każdy usługodawca outsourcingowy powinien w odpowiedni sposób według kwalifikacji i wysokich kompetencji dobierać pracowników, którzy mają tworzyć jego zgrany i prężnie działający zespół. Spełnienie tych warunków nie tylko podniesie zyski przedsiębiorstwa, ale również umocni pozycje firmy outsourcingowej w postaci dobrych referencji.