Domowe maseczki do włosów

Włosy narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników. Należy zaliczyć do nich nie tylko słońce, czy mróz, ale także i niewłaściwą dietę. To właśnie te czynniki mają największy wpływ na osłabienie i wypadanie włosów. Z tego powodu nie można zapominać o dostarczeniu włosom niezbędnych witamin i składników odżywczych.

Idealnie nadają się do tego maseczki. Co najważniejsze, wiele z nich można przygotować samodzielnie. Posiadaczki włosów suchych i zniszczonych mogą zdecydować się na maseczkę wykonaną z oliwy z oliwek oraz żółtka. Wystarczy połączyć te dwa składniki i nałożyć na włosy.

Składniki te idealnie odżywią włosy dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych. Równie korzystne działanie wykazuje maseczka wykonana z jogurtu, miodu oraz jajek. Taką maseczkę można nałożyć raz w tygodniu, by po krótkim czasie zaobserwować efekty. Włosy będą mocniejsze, gęstsze i pełne blasku.

Wielu fryzjerów poleca także maseczkę z oleju rycynowego oraz nafty. Trzeba jednak pamiętać, żeby dokładnie spłukać taką miksturę.