Czy koloryzacja może spowodować wypadanie włosów?

Koloryzacja włosów, zwana potocznie fabrowaniem, to trwałe, nietrwałe lub półtrwałe zabarwienie włosów na dany kolor przy użyciu odpowiedniego koloryzatora, którym najczęściej jest farba do włosów czy środek barwiący na bazie henny.

Powszechnie panującym mitem dotyczącym koloryzacji włosów jest przekonanie, że jest to zabieg prowadzący do ich znacznego osłabienia i wypadania.

Jest to oczywiście mylne stanowisko, bowiem nałożony podczas farbowania preparat nie wnika w głąb skóry i nie uszkadza cebulek włosowych.

Farba nałożona na włosy w trakcie koloryzacji może jedynie czasowo podrażnić lub uczulić skórę głowy, jednakże nie ma żadnego wpływu na wypadanie włosów, ponieważ nie ma kontaktu z odpowiedzialnymi za ich porost cebulkami włosowymi.

Nie ulega wątpliwości, że mity dotyczące koloryzacji włosów są niemal tak powszechne jak sam zabieg koloryzacji, dlatego też jeśli mamy wątpliwości co do jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych, nie bójmy się szukać rzetelnych informacji u specjalistów z danej dziedziny.