Czy dobra karma może oznaczać oszczędności?

www.r-med.com.pl

Nie da się ukryć, że większość właścicieli kotów, podczas wyboru karmy dla swoich pupili kieruje się ceną. Możliwość zaoszczędzenia paru złotych bardzo często wpływa na to, że wybieramy karmę, która nie do końca odpowiada potrzebom naszego zwierzaka.

Niestety, równie często zdarza się, że pełni szczerych chęci sięgamy po drogą, markową karmę, której skład także pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem okazuje się, że sięgnięcie po odpowiednią karmę może oznaczać oszczędności.

Przede wszystkim dlatego, że kot jedzący dobrą karmę nasyci się znacznie szybciej, niż ten, któremu zaserwujemy słabej jakości karmę z dużą zawartością zbóż. Może się więc okazać, że choć kupiliśmy nieco droższą saszetkę, jest ona znacznie bardziej wydajna.

Kot zjada mniej, a pokarm wystarcza mu na dłużej. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy, ale też zyskamy pewność, że nasz kot otrzymuje właśnie to, co najlepsze.

Dodatkowo, kupowanie karmy dobrej jakości może wiązać się z oszczędnościami w szerszej perspektywie. Koty, których dieta w dużej mierze składa się z mięsa, znacznie rzadziej chorują.

To oznacza, że inwestując w dobre odżywianie pupila, jednocześnie możemy nieco zaoszczędzić na wizytach u weterynarza oraz lekach.