Ciąża, a włosy

Cudowny okres oczekiwania na dziecko, piękne dziewięć miesięcy jego rozwoju to ogromna burza hormonów wpływająca na wiele zachodzących zmian w organizmie kobiety, które niestety wpływają negatywnie naszą urodę, ale również i włosy. W trakcie trwania ciąży, jak i w pierwszym okresie po porodzie młode mamy zauważają nagminne przetłuszczanie się i niekiedy bardzo uciążliwe wypadanie włosów. Dzieje się tak na skutek zatrzymanie fazy wzrostu nowych włosów, oczywiście ma na to wpływ układ hormonalny.

Na skutek zachodzących zmian więcej włosów wypada niż rośnie. Na szczęście, gdy hormony się ustabilizują wszystko wraca do normy. Jednak my kobiety, zamiast bezczynnie czekać lubimy działać, dlatego też mamy do dyspozycji specjalistyczne preparaty.

Pamiętajmy jednak, że włosy i tak muszą wypaść, ale może je trochę wzmocnić typowymi preparatami na wypadanie włosów w postaci masek, ampułek czy serum. Jednak w okresie ciąży lepiej nie eksperymentować ze stosowaniem zbyt silnych środków. Warto sięgnąć po szampony oraz odżywki dla kobiet w ciąży, które zawierają nie tylko substancje wzmacniające włosy i ich cebulki, ale również są delikatne i bezpieczne dla dziecka.

Natomiast po porodzie warto zastosować skoncentrowane substancje w postaci profesjonalnych ampułek oraz masek, co w pełni pozwoli nam odzyskać dawną kondycję, naszych pięknych włosów. Nawet, jeśli nie zauważyłaś negatywnego wpływu ciąży na włosy, warto w celu zapobiegania takiej sytuacji, która może się uwydatnić w końcowym jej etapie, stosować specjalne preparaty.