Bernard Arnault

Bernard Arnault urodził się 5 marca 1949 roku we Francji. Według magazynu Forbes jest najbogatszym człowiekiem w Europie natomiast, czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego rodzina zajmowała się przedsiębiorstwem Roubaix w Belgi.

Bernard mógł powiększać swój dorobek finansowy dzięki zamożności swoich rodziców. W 1981 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych – tam zajmował się wybudowaniem osiedla na Florydzie. W 1984 roku kupił Christian Dior SA następnie Tag Heuer oraz udziały w Carrefour.

Bernard skupił się na najbardziej rozpoznawalnych markach na takich, które przynoszą największe dochody i rokują rozwój na przyszłość. Są to marki noszące miano ekskluzywnych niebędących sieciówkami przystępnymi cenowo dla każdego. Tu już mamy do czynienia ze sklepami o określonym standardzie nie tylko produktów, ale również obsługi klienta.

Sklepy te najczęściej znajdują się w centrum miast wszystkie winny wyglądać podobnie, są to sklepy wolnostojące bardzo rzadko znajdują się w większych centrach czy galeriach handlowych. Podobnie jak on jego karierę robi córka pracując LVMH być może w przyszłości podobnie jak ojciec zainwestuje swój kapitał w inne znane firmy lub utworzy swoją.