Anna Rulkiewicz – kobieta zarządzająca Grupą LUX MED

Kompetencje, wykształcenie i umiejętności potrzebne do zarządzania firmą posiadają nie tylko mężczyźni, ale również przedstawicielki płci żeńskiej, które potrafią równie dobrze kierować przedsiębiorstwem. Najlepszym dowodem na to są największe w Polsce firmy, którymi dowodzą kobiety.

Anna Rulkiewicz jest Prezesem Zarządu Grupy LUX MED, której placówki medyczne znajdują się na terenie całego kraju. Początki kariery sięgają roku 2002, kiedy to została Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu.

Po 5 latach awansowała i została Prezesem. Kobieta przyznaje w wywiadach, że zarządzanie ogólnopolską siecią przychodni jest sporym wyzwaniem.

Grupa LUX MED to prawie 150 placówek, gdzie pracuje ponad 10 tysięcy osób. Rulkiewicz uważa, że kluczem do sukces jest dobra komunikacja oraz nieustanne pogłębianie wiedzy.

Co ciekawe, aż 70 procent kadry menedżerskiej zatrudnionej w Grupie LUX MED stanowią kobiety. Rulkiewicz uważa, że jest to zasługa umiejętności komunikacyjnych przedstawicielek płci żeńskiej oraz empatii i umiejętności rozwiązywania problemów.