Angażujemy kierownika budowy
www.cech-rm.waw.pl

Wiadomo, że w większości sytuacji sami najlepiej zadbamy o swój interes, bo rzadko kiedy zrobi to za nas ktoś inny. Chyba że mu za to zapłacimy. Taką osobą w kontekście budowy domu z ogrodem jest kierownik budowy.

To specjalista, którego zadaniem jest nadzorowanie pracy wykonawcy i dbanie o to, aby wszystko szło we właściwą stronę. Dobry kierownik dysponuje fachową wiedzą z zakresu budownictwa i ma uprawnienia rzeczoznawcy, dzięki czemu jest w stanie natychmiast wyłapać wszelkie błędy i niedoróbki. Musi też pilnować, aby zostały one naprawione.

Kierownik musi dbać o nasz interes, a nie o interes wykonawcy. Ten ostatni może szukać sposobu na to, by pewne rzeczy zrobić szybciej, taniej i tym samym niezbyt dokładnie. Dlatego właśnie kierownicy muszą być osobami niezależnymi, którym płacimy wyłącznie my.

Nie powinni mieć żadnych związków z wykonawcą, ponieważ mogą zachować się stronniczo i nie zabezpieczyć naszych interesów w wystarczający sposób. Nim zdecydujemy się na podpisanie umowy z fachowcem, upewnijmy się, co na jego temat powie nam internet.